سفرنامه نجف و کربلا

خداوند را شاکرم که در جوانی توفیق زیارت عتبات نجف و کربلا را نصیبم کرد . سرزمینی که موطن و مقام بسیاری از انبیا و ائمه و بزرگان و صالحان از زمان خلقت آدم تا کنون بوده است . روایات فروانی در خصوص تاکید بر زیارت کربلا وارد شده است . یک شنبه دوم آذر 93 اول صبح رفتم اداره و از دوستان خداحافظی کردم

ساعت چهار عصر همانروز از فرودگاه مشهد به سمت نجف پرواز انجام شد . دو ساعت و نیم بعد فرودگاه نجف اشرف رسدیم .بلافاصله در مکان تعیین شده از سوی سازمان حج و زیارت (هتل قبه البیضاء )مستقر شدیم . مدت سه شب در نجف حضور داشتیم . در این مدت چندین مرتبه توفیق زیارت حرم حضرت علی علیه السلام را پیدا کردیم . از نزدیک صفای زیارت این مکان مقدس را حس کردم . (( ایوان نجف عجب صفایی دارد )) .

در این مدت آداب مخصوص مساجد سهله ، کوفه ، کمیل ، میثم تمار و ... را بجا آوردیم .

 قبرستان وادی السلام نجف که ظاهرا دارای ابعادی به طول بیست و عرض هفت کیلومتر است در کنار حرم حضرت علی علیه السلام واقع شده و دارای پیشینه ای طولانی است . بسیاری از بزرگان ، صلحا و ... در این مکان مدفونند . قبرها بصورت خانوادگی و سردابی اجرا شده و درون هر سرداب زیر زمینی چندین قبر وجود دارد .

وچند عکس بدون شرح از نجف

روز چهارشنبه صبح نجف را به مقصد کربلا ترک کردیم . با طی کردن مسافت هشتاد کیلومتر به کربلا رسیدیم و در هتل اقمار المصطفی اقامت کردیم . چهار شب در کربلا ماندیم . در این مدت چندین بار حرم امام حسین علیه السلام و حضرت عباس علیه السلام و سایر شهدای مدفون در حرم حسینی را زیارت کردیم .عجب حس و حالی داشت . روز سوم مقبره حر را که در چند کیلومتری کربلا واقع شده زیارت کردیم . شب جمعه شب مخصوص زیارتی امام حسین (ع) ،  سالروز شهادت حضرت رقیه و شهادت امام حسن علیه السلام  توفیق حضور در کربلا را داشتم . شب آخر شب وداع بسیار با صفا بود . بین الحرمین چقدر با صفاست .

التماس دعا

/ 0 نظر / 10 بازدید