تبریک روز معلم

روز معلم یاد آور لحظات خوش تحصیل خصوصا دوران ابتدایی است . این روز را به همه معلمین بزرگوار خصوصا همولایتی های فرهنگی ام تبریک می گم.

معلمی داشتم در دوران دبستان به نام بهمنی ، خیلی دوست دارم حتی یک بار هم که شده صداشو بشنوم یا ببینمش . از همه دوستان درخواست می کنم اگه ردی یا شماره ای ازش دارن برام بفرستن . ممنون می شم .

/ 1 نظر / 17 بازدید
محمد امینی

باسمه تعالي عوامل خوشبختی از نگاه قرآن و روایات برای سعادت و خوشبختی انسان در دنیا و آخرت، عوامل و موضوعات زیادی وجود دارد که باید مراعات شود تا شخص بتواند به این خواسته دست یابد. در قرآن هم به برخی از آنها البته به صورت جداگانه و پراکنده اشاره شده است که می‌توان موارد زير را نام برد  میانه‌روی در انفاق، سوره مباركه اسراء، آيه شريفه ۲۹: «وَ لا تَجْعَلْ یَدَکَ مَغْلُولَةً إِلى‏ عُنُقِکَ وَ لا تَبْسُطْها کُلَّ الْبَسْطِ فَتَقْعُدَ مَلُوماً مَحْسُواً»؛ هرگز دستت را بر گردنت زنجیر مکن، [و ترک انفاق و بخشش منما] و بیش از حدّ [نیز] دست خود را مگشاى، تا مورد سرزنش قرار گیرى و از کار فرومانی. نهج البلاغه حكمت 70 وَ قَالَ [عليه السلام] لَا تَرَى الْجَاهِلَ إِلَّا مُفْرِطاً أَوْ مُفَرِّطاً . و درود خدا بر او ، فرمود : نادان را يا تُندرو و يا كُند رو مى بيني. • نیکی کردن به کسی که بدی کرده سوره مباركه فصلت،آيه شريفه ۳۴، «وَ لا تَسْتَوِی الْحَسَنَةُ وَ لاَ السَّیِّئَةُ ادْفَعْ بِالَّتی‏ هِیَ أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذی بَیْنَکَ وَ بَیْنَهُ عَداوَةٌ کَأَنَّهُ وَلِیٌّ حَمیمٌ»؛ هرگز نیکى و بدى یکسان